EnglishНа русском

Переглянути у форматі pdf

КНИГА ПРО УКРАЇНУ З Л. КУЧМОЮ І «БЕЗ»?
В. М. Жук, Ю. О. Лупенко

Назад

В. М. Жук, Ю. О. Лупенко

КНИГА ПРО УКРАЇНУ З Л. КУЧМОЮ І «БЕЗ»?

Анотація

Зневіра народу до влади – найтяжча хвороба сучасної України. Основа цієї зневіри не у психотипі наших людей, як нам хочуть пояснити. Вона полягає у невдалому управлінні, невдалій політиці, в непослідовності реформ.
Усі політичні еліти, що приходили до влади в Україні, обіцяли реформи – покращення життя, але не завжди це мало підтвердження у реальному соціально-економічному зростанні. У більшості випадків статистика та справжнє життя простих українців свідчили про занепад, а відтак і про посилення зневіри. Cьогодні зневіра посилюється намаганням чиновників отримувати високі зарплати і премії без будь-якої прив’язки до результатів їхньої роботи. Намаганням виправдовувати кризовий стан бездіяльністю попередніх влад, відсутністю або пагубністю попередніх реформ або нездатністю національної еліти їх провести без залучення іноземних фахівців. Вчені, політики, соціологи, журналісти все більше вказують на зростання недовіри не тільки до влади, а й до реформ, що особливо погано. Влада України заохочує новий вид популізму – реформаторський. Цей популізм украй небезпечний для нашої держави та її перспектив, оскільки може завести зневіру народу у «порочне коло» занепаду нації.
Однак не всі сьогодні погоджуються з невідворотністю таких тенденцій. Прикладом цього є книга академіка Павла Івановича Гайдуцького «Я завжди з Україною! Л. Кучма», яка нещодавно побачила світ1. Зазначене науково-публіцистичне видання саме про те, як вийти з «порочного кола» занепаду нації.
Ця книга про те, що Україна має глобальну перспективу, бо у нашого народу, його еліти був і є «державницький стержень», був і залишається потенціал для успішних реформ.

№ 15-16 2018, стор. 73 - 74

Кількість переглядів: 1041

Відомості про авторів

В. М. Жук

академік НААН, доктор економічних наук, професор


Ю. О. Лупенко

академік НААН, доктор економічних наук, професор

Як цитувати статтю

Жук В. М., Лупенко Ю. О. Книга про Україну з л. кучмою і «без»?. Агросвіт. 2018. № 15-16. С. 73–74.

Жук В. М. and Лупенко Ю. О. (2018), “”, Agrosvit, vol. 15-16, pp. 73–74.

Creative Commons License

Стаття розповсюджується за ліцензією
Creative Commons Attribution 4.0 Міжнародна.